Usuwanie owłosienia

W dzisiejszych czasach posiadanie owłosienia poniżej brody przede wszystkim u kobiet nie jest trendy. Panie o tym wiedzą i szukają najlepszej metody ma pozbycie się włosów. Wybór jest bardzo duży i wszystko zależy od tolerancji na ból i zasobności portfela. Panowie też coraz częściej biorą przykład z pań i również się depilują, tylko raczej w domu.

Nowoczesna depilacja laserowa bikini Warszawa

Dla osób, chcących cieszyć się trwałym efektem, depilacja laserowa bikini Warszawa jest idealnym sposobem na pozbycie się owłosienia. Jest to metoda całkiem kosztowna, ale po paru zabiegach włos odrasta znacznie wolniej i jest słabszy.

Ten sposób jest przede wszystkim dla ludzi, ceniących swój czas. Stosując inne metody konieczne jest poddawanie się zabiegom co parę dni. W tym przypadku skóra jest idealnie gładka przez kilka tygodni. Przed urlopem wystarczy poddać się metodzie i zapomnieć o depilacji na wakacje. Inne sposoby nie są tak efektywne. Zatem jeśli ktoś chce długotrwały efekt, powinien wybrać ten sposób.

Tradycyjne metody depilacji

Najpopularniejszą metodą jest wciąż golenie. Jak każdy sposób ma swoje wady i zalety. Największym plusem jest to, że można ją wykonywać samemu w domu i kiedy się chce. Jest to również dosyć tania metoda. Minusem jest krótkotrwały efekt oraz podrażnienia skóry. Odrastające włosy mogą powodować zapalenie skórne, przez co rezultat estetyczny jest wątpliwy.

Inną metodą jest wykorzystanie kremów do depilacji. Ten sposób jest odpowiedni dla osób, które posiadają słabe owłosienie. Wtedy włosy usuwają się łatwo. Istnieje ryzyko zaczerwienia skóry. W przypadku ogromnych partii jak nogi na jedną depilację poszedłby cały krem. Jeśli ktoś jest wytrzymały na ból może wykorzystać depilator. To urządzenie wyrywa owłosienie. W miejscach mniej wrażliwych ból nie jest tak silny. Jednak w miejscach intymnych to bardzo trudne do zniesienia.

Zabieg depilacja laserowa bikini Warszawa i postępowanie po nim

W zależności od wielkości powierzchni zabieg może trwać od 20 min do nawet 2 godzin. Wystarczy obiektywnie porównać na przykład zabieg na pachy czyli małą powierzchnię do nóg. W zależności od unerwienia oraz delikatności skóry poddawanej depilacji dyskomfort odczuwany jest inaczej. Im skóra na ciele delikatniejsza tym ból jest gorszy.

Po zabiegu niewskazane jest opalanie się do 2-3 tygodni. Po zabiegu usuwania musi być odstęp. Kolejną depilację należy wykonać po około 4 tygodniach. Nie wolno trzeć oraz podrażniać skóry. Po zabiegu normalne jest zaczerwienie skóry. Można użyć zasypki lub maść Alantan. Zatem są czynności, o których warto pamiętać.