Wszczepianie implantów

Wizyty u dentysty nie są ulubionymi zajęciami dla ludzi i większość społeczeństwa po prostu się ich obawia. Tak naprawdę od kilku lat są dostępne na rynku niesamowicie skuteczne znieczulenia, za pomocą których nie odczujemy praktycznie zupełnie bólu. Mit dentysty sadysty będzie więc już powoli odchodził do lamusa. Podczas wizyty w klinice stomatologicznej możemy się w niektórych momentach spodziewać delikatnego uczucia dyskomfortu. Na co dzień przeżywamy jednak wiele gorszych chwil, z których tak naprawdę nic sobie nie robimy. Implanty zębowe Poznań to najdoskonalsza metoda uzupełniania braków w uzębieniu.

Tytanowe śruby

Implant jest kawałkiem tytanowej śruby, która zostaje nam wszczepiona w zęba i zastępuje strukturę korzenia zęba. Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, które są w pełni bezpieczne. Pacjent po zabiegu nie odczuwa żadnego dyskomfortu, który mógłby być z nim związany. Implanty zębów Poznań można wszczepić w specjalistycznych klinikach, które są dostępne w każdym z województw w całej Polsce. Warto mieć świadomość tego, że uczucie posiadania implantu dopasowanego na miejscu starego zęba, nie różni się niczym od uczucia posiadania prawdziwego zęba. Na tytanowej śrubce, która zwana jest implantem montowana jest ceramiczna lub porcelanowa korona.

Implanty Poznań

Zarówno w Poznaniu, jak i innych miastach ceny wszczepienia implantu są mocno zróżnicowane i potrafią się wahać nawet o kilkaset złotych. Ważne, abyśmy porozmawiali szczerze z dentystą i skonsultowali z nim dobrze wybór danego implantu. Często bowiem możemy przepłacić za produkt, który jest takiej samej jakości jak ten o 500 złotych tańszy. Oczywiście stomatolog może nie zawsze chcieć nam udzielić tego typu informacji, ale warto starać się nawiązać dialog. Implanty zębowe Poznań to dziesiątki różnych systemów implantologicznych, dzięki czemu mamy naprawdę spory wybór.

Implanty zębów Poznań – przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu chirurgicznego, jakim jest wszczepienie implantu, to kilka ważnych procedur, których warto przestrzegać. Najpierw powinno się przeprowadzić ocenę stanu pacjenta, czyli spytać, czy ma jakieś nałogi, czy choruje na cukrzycę, oraz kilka innych chorób, które mogą utrudnić zabieg, bądź w zupełności z niego wykluczyć. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, by wszczepić implanty Poznań, warto przedstawić pacjentowi warianty leczenia oraz ustalić pierwszy termin i szacowane koszty zabiegów, by pacjent posiadał jakiś punkt odniesienia co do przyszłych wizyt.