Zalety fotoodmładzania laserowego

Piękna, pozbawiona oznak starzenia skóra to marzenie wielu osób. Fotoodmładzanie laserowe to sposób na rozwiązanie problemów związanych z pojawianiem się zmarszczek czy przebarwień. Ponieważ zabieg ten staje się coraz powszechniejszy, warto zapoznać się z jego zaletami.

Prosto, szybko i bezpiecznie

Niezaprzeczalnie jednym z głównych powodów, dla których tak wiele osób decyduje się na odmładzanie laserem, jest możliwość uzyskania ekspresowego efektu w postaci znacznie lepszej kondycji i ogólnego wyglądu skóry. Całość trwa zaledwie 30-40 minut i nie wywołuje żadnych komplikacji, dyskomfortu, bólu ani w żaden sposób nie zagraża zdrowiu czy życiu. Na dodatek nie jest to skomplikowany zabieg – fotoodmladzanie laserowe wykonuje się za pomocą głowicy, która wytwarza wiązki. Te, dostając się do głębszych warstw skóry, dokonują zmian mających na celu poprawę jej wyglądu. Po zabiegu pacjentka wraca do domu, a widoczny początkowo obrzęk znika na tyle szybko, że już kolejnego dnia można wrócić do codziennych obowiązków związanych z np. pracą.

Zaskakujące efekty

Fotoodmładzanie laserowe słynie z naprawdę błyskawicznych i bardzo widocznych efektów. Skóra przestaje być zwiotczała, pozbawiona energii i blasku. Wskutek działania lasera oraz łuszczącego się po zabiegu naskórka, twarz nabiera świeżości i przyciąga uwagę młodym wyglądem. Co prawda dla osiągnięcia jeszcze korzystniejszych rezultatów warto fotoodmladzanie laserowe wykonać minimum trzykrotnie, jednak już po pierwszym razie niemal wszystkie pacjentki bez problemu zauważają poprawę wyglądu swojej twarzy. Wiele pań prezentuje efekty swojej terapii w internecie – można zatem przejrzeć zdjęcia zamieszczone w sieci, by przekonać się, jak bardzo odmładzanie laserem może zmienić stan skóry.

Szerokie zastosowanie

Dużą zaletą odmładzania laserowego jest również uniwersalność tego zabiegu. Wbrew pozorom fotoodmładzanie laserowe nie jest przeznaczone jedynie dla starszych osób – pierwsze zmarszczki dotyczą nawet dwudziestoparolatków. Poza tym usuwanie oznak starzenia nie jest jedynym zastosowaniem tego zabiegu – wykonuje się go również w przypadku chęci pozbycia się różnorodnych zmian skórnych (trądzik, naczynka, rumień, rozszerzone pory) czy przebarwień (piegi, plamy). Warto także wspomnieć, że fotoodmladzanie laserowe może być zastosowane również na skórę szyi oraz rąk.