Jak wybrać dobrą karbownicę do włosów?

Dzięki karbownicy do włosów można uzyskać efekt drobnych i naturalnie prezentujących się fal. Fryzura ta swoją największą popularnością cieszyła się w latach 80. i 90., jednak teraz wraca do łask. Aby móc ją wykonać w domowym zaciszu, należy zainwestować w porządny sprzęt do stylizacji włosów.

Budowa karbownic

Klasyczna karbownica do włosów może przypominać swoją budową prostownicę. Dość podobne kryteria określają zatem jakość tych dwóch sprzętów, więc na podstawie takich samych zasad należy je wybierać i kupować.

Głównym elementem każdej gofrownicy do włosów są płytki grzewcze – wykonywane z różnorodnych materiałów. Dosyć dobre będą płytki ceramiczne, ceramiczno-turmalinowe oraz tytanowo-turmalinowe.

Płytkom grzewczym najlepszą jakość zagwarantuje jednak sama turmalina. Zapobiega ona elektryzowaniu się kosmyków, nadając im wspaniałego i pożądanego połysku oraz skutecznie je wygładzając.

Moc urządzeń i ich czas nagrzewania

Najlepsze karbownice do włosów wykazują się mocą o wartości nawet 150 wat. Błyskawicznie zwiększają one temperaturę wszystkich płytek grzewczych, skracając ogólny czas modelowania całej fryzury.

Niektóre kobiety skłonne będą sięgnąć jednak po urządzenie o mniejszej mocy, widząc, że zapłacą za nie znacznie mniej. Nie do końca jednak taka decyzja może im się opłacić. A dlaczego?

Zwykła i tania karbownica do włosów, która potrzebuje sporo czasu do nagrzania swoich płytek, jest po prostu niepraktyczna. Często decydujące się na nią kobiety szybko rezygnują z jej stosowania, widząc, jak wiele czasu im to zajmuje.

Regulacja temperatury karbownic

Jeden z głównych i zdecydowanie najważniejszych elementów urządzeń stylizujących włosy. Pasma wszystkich kobiet są bowiem różne i mają odmienną grubość czy inny stan, dlatego też w każdym przypadku może dobrze zadziałać inna temperatura.

Mając mocno zniszczone włosy, lepiej nie korzystać z temperatur przekraczających 170 stopni C. Mogą one doprowadzić do wypadania kosmyków, których i tak na głowie pozostało już niewiele.

W przypadku włosów grubych, mocnych i zadbanych zaleca się stosować temperaturę nawet 200 stopni C. Przeciętna karbownica do włosów zdolna jest natomiast do osiągania wartości o 40 stopni wyższej.

Karbownicę do włosów kupisz na CookStore.pl