Naturalny antybiotyk – wyciąg z pestek grejpfruta

Medycyna naturalna jest stosowana od setek tysięcy lat. Dziś, pomimo ogromnego postępu cywilizacji, technologii i medycyny ziołolecznictwo oraz medycyna ludowa oparta na roślinnych ekstraktach wracają do łask. Coraz chętniej leczymy się domowymi metodami, zanim udamy się po pomoc do specjalisty i coraz mocniej zgłębiamy wiedzę o dobroczynnych właściwościach roślin, które nas otaczają.
Niewątpliwą zaletą naturalnych kuracji jest pewność, że nie dostarczamy do organizmu żadnych środków chemicznych. Ponadto, naturalne kuracje zwykle kosztują grosze w porównaniu do drogich zabiegów medycznych i farmakoterapii. Dlatego bez wątpienia warto spróbować wyleczyć pierwsze objawy infekcji czy zapalenia za pomocą ziół i ekstraktów, które mamy na wyciągnięcie ręki.

Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości

Jednym z przykładów bardzo skutecznego leku na wiele dolegliwości jest wyciąg z pestek grejpfruta. Dostępny on jest w formie roztworu do kupienia w aptece czy sklepie zielarskim, który (w zależności od nasilenia stanu chorobowego oraz objawów) należy stosować do kilku razy dziennie. Można go stosować również miejscowo. Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk to efektywny środek zwalczający bakterie, grzyby, pleśnie. Działa także przeciwpasożytniczo. Doskonale leczy grzybicę, trądzik oraz pasożyty. Z uwagi na wysoką zawartość witaminy C działa przeciwwirusowo i jest chętnie stosowany profilaktycznie podczas sezonu infekcyjnego. Ekstrakt z pestek grejpfruta właściwości antybakteryjne to jedno z najczęściej pojawiających się haseł w tematyce medycyny naturalnej.

Kto może stosować wyciąg z pestek grejpfruta, a kto powinien go unikać?

Dużą zaletą ekstraktu z egzotycznego grejpfruta jest to, że może być on stosowany zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Nie ma w zasadzie ograniczeń w jego stosowaniu, chyba że chorujemy na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze czy przyjmujemy na stałe leki immunosupresyjne i rozrzedzające krew. Powinny również zachować ostrożność osoby, które mają uczulenie (np. alergię skórną) na cytrusy (cytryny, pomarańcze itd.). Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk to bezsprzecznie jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych naturalnych leków wśród Polaków.