Jak skutecznie pozbyć się cieni pod oczami?

Cienie pod oczami to zmora wielu kobiet. Są nieestetyczne, zaburzają wygląd całej twarzy i mogą nawet odbierać pewność siebie. Problem ten wydaje się być trudny do rozwiązania, jednak obecnie medycyna postępuje tak szybko, że nawet i ten kłopot został rozwiązany. Obecnie istnieje kilka sposobów na usunięcie cieni pod oczami.

Skąd biorą się cienie pod oczami?

Jest wiele przyczyn, u każdego z nas może być to co innego, jednak zazwyczaj problem leży w permanentnym zmęczeniu, ciągłym stresie i braku snu. Innym powodem może być zła dieta lub przeziębienie.
Niestety cienie pod oczami mogą być dziedziczne, dlatego czynnik genetyczny ma tutaj istotne znaczenie. Jak wiadomo typ skóry dziedziczymy po rodzicach i przodkach i im cieńszą i bardziej wrażliwą skórę posiadamy, tym większe zasinienia występują.
Niestety widoczność „worków” po oczami zwiększa się z wiekiem. Jest to związane z tym, że dojrzała skóra ma większą skłonność do odwodnień, przez co staje się cieńsza i naczynka biegnące w obszarze oczodołu są bardziej widoczne.

Usuwanie cieni pod oczami nie musi być trudne.

Obecnie istnieje kilka, bardzo skutecznych sposobów na zwalczenie tego problemu. Medycyna estetyczna ma bardzo szerokie pole do popisu i oferuje między innymi: zabieg przeszczepienia własnego tłuszczu, karboksyterapię, laser frakcyjny, wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego a także mezoterapię igłową.
Każda z wyżej wymienionych metod usuwania cieni pod oczami jest bardzo skuteczna, a ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu jest niewielkie, dodatkowo większość tych zabiegów jest bezbolesna i daje długotrwałe efekty.

Który zabieg jest najchętniej wybierany?

Zdecydowanie jest to przeszczep własnego tłuszczu lub mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w dolinę łez. Usuwanie cieni pod oczami tymi sposobami jest bardzo bezpieczne, nie powoduje żadnych efektów ubocznych, ponieważ nie występują przy tym żadne uczulenia. Przecież nie można mieć alergii na własny tłuszcz lub kwas hialuronowy, który powszechnie występuje we wszystkich organizmach żywych.
Efekty takich zabiegów są bardzo zadowalające, jednak usuwanie cieni pod oczami metodą przeszczepiania własnego tłuszczu daje dłuższe rezultaty niż mezoterapia igłowa. Z drugiej strony, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w dolinę łez jest całkowicie bezbolesne i trwa raptem 15 minut.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki