Żel trójfazowy do paznokci

Kiedy marzymy o długich paznokciach i nie chcemy już wydawać majątku u kosmetyczki i każdego miesiąca dostosowywać swoich terminów do wolnego czasu stylistki paznokci, to z powodzeniem możemy zacząć robić to sami.

Jak zacząć swoją przygodę z manicure żelowym

Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w odpowiedni żel. Jeżeli planujemy przedłużać paznokcie regularnie to lepiej zaopatrzyć się w żel trójfazowy. Każdy z rodzajów tego żelu jest odpowiedzialny za inne zadania.

Kolejnymi ważnymi produktami są waciki bezpyłowe, pędzelek do żelu, a także cleaner w celu przemycia płytki z zanieczyszczeń i ewentualnie nagromadzonemu tłuszczowi, który naturalnie wydziela nasza płytka. Kolejny niezbędny preparat to primer używany w celu odkwaszenia płytki paznokcia zwiększając przy tym jej przyczepność.

Trójfazowy żel do paznokci

Żel do paznokci to bardzo ogólne określenie. Istnieje bardzo wiele rodzajów żeli i właściwie każdy jest odpowiedzialny za co innego. Posiadają inną gęstość i zupełnie inny wygląd.

Żel trójfazowy do paznokci dzieli się na żel podkładowy, który nakładamy na sam początek na odtłuszczoną płytkę. Zapewnia nam to doskonałą przyczepność innych żeli, które nakładamy w kolejnych krokach. Kolejny krok to nałożenie żelu budującego oznaczonego na opakowaniu słowem (Builder). Nakładamy go warstwą najgrubszą i przy tym budujemy już korpus i długość naszego paznokcia. Musimy bardzo uważać, aby nie zalać skórek. Kolejna i ostatnia warstwa to nałożenie ostatniego żelu, który zapewni nam połysk. Jest to żel do paznokci nawierzchniowy.

Jak przedłużyć trwałość paznokci żelowych

Kiedy wykonamy paznokcie żelowe to chcemy cieszyć się nimi jak najdłużej w stanie nie naruszonym. Istnieje kilka kroków, które mogą nam przedłużyć trwałość naszego manicure i wykonując go ponownie nie będziemy musieli ściągać całości, ale dopełnić odrost i opcjonalnie zmienić kolor. Bardzo przyspiesza to wtedy czas wykonania całego manicure i zdecydowanie oszczędzamy produkty.

Na początek należy zmatowić płytkę polerką. Dokładnie usunąć skórki przy podstawie, ale także przy bokach płytki. W tym celu najlepiej użyć dobrego preparatu, który usunie skórki nawet te niewidoczne gołym okiem. Kolejny krok to dokładne odtłuszczenie paznokcia cleanerem przy użyciu wacika bezpyłowego.

Żele do paznokci kupić można na Chiodo.pl