Smaczne i zdrowe przekąski bez szkodzących zdrowiu substancji

Cukier rafinowany nie bez przyczyny nazywany jest „białą śmiercią”. Oprócz tego, że silnie uzależnia, jest także pożywką dla nowotworów oraz bakterii. Ponadto jego spożywanie w dużych ilościach jest powodem nadmiernej masy ciała i otyłości. Istnieje jednak kilka zdrowych zamienników, które mogą nawet wspomagać niektóre funkcje organizmu.

Naturalne słodziki – sposób na zdrowe przekąski

Różnego rodzaju ciasta, batoniki, czekoladki czy cukierki znajdujące się na półkach sklepowych, każdego dnia kuszą miliony konsumentów na całym świecie. Wśród nich znajduje się ogromna ilość rosnących dzieci, które spożywając takie słodycze negatywnie wpływają na swój rozwój. Będąc rodzicem warto więc rozważyć samodzielne przygotowywanie zdrowych przekąsek w domu.

Zamiast cukru rafinowanego najlepiej dodawać do wszelkiego rodzaju deserów naturalne słodziki, które nie tylko dostarczają mniej kalorii, ale także pozytywnie wpływają na niektóre funkcje organizmu. Słodycze zawierające na przykład ksylitol czy erytrytol zamiast cukru nie tylko są smaczne, lecz również dużo zdrowsze.

Sklepy oferujące naturalne słodycze

Istnieją sklepy, które posiadają w swojej ofercie naturalne słodycze, stworzone w stu procentach z naturalnie występujących składników. Takie zdrowe przekąski to doskonała alternatywa dla produktów z marketów, która doskonale zaspokaja potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego bez negatywnych skutków dla organizmu.

Niektóre z nich są gotowymi propozycjami od razu do spożycia, a inne mogą stanowić dodatek do różnego rodzaju deserów tworzonych w domu. Wśród tego typu produktów oprócz zdrowych zamienników cukru, są na przykład: gorzkie czekolady, bezcukrowe batoniki, cukierki, żelki, płatki, a także bakalie, orzechy oraz wiele innych propozycji.

Zdrowe przekąski a uczucie sytości

Różnego rodzaju batoniki czy ciasteczka oraz inne słodycze są w stanie dodać energii dorosłej osobie w bardzo szybki sposób, a ponadto zaspokoić głód. Jednak jest to zaspokojenie na krótki okres czasu, po którym uczucie głodu wraca. Takie wahania spowodowane są nagłymi wzrostami i spadkami poziomu glukozy we krwi.

Spożywając natomiast naturalne słodycze o niskim indeksie glikemicznym, zapobiega się występowaniu takim wahaniom. Dodatkowo wybierając niektóre słodkości (na przykład ciasteczka owsiane) można zapewnić organizmowi długie poczucie sytości. Warto również wspomnieć o tym, że takie zdrowe słodycze dostarczają wielu wartościowych składników odżywczych.