Jak poprawnie używać kremu pod oczy?

Większość kobiet używa regularnie kremów pod oczy, ale też większość z nich robi to niestety niepoprawnie. A prawidłowa aplikacja to jedyny klucz do sukcesu. Niewłaściwie nałożony kosmetyk co prawda nie zaszkodzi skórze, ale może poważnie podrażnić oczy.

Skutki niewłaściwej aplikacji

Technika aplikowania kremu pod oczy nie ma większego wpływu na jego działanie. Niezależnie od tego, w jaki sposób umieści się go na skórze, za każdym razem powinien on zadziałać na nią tak samo. Dlaczego zatem należy nauczyć się poprawnie korzystać z tego kosmetyku? Ponieważ może mieć to spory wpływ na same oczy.

Źle nałożony krem będzie mieć całą noc do tego, by przedostać się do spojówek. W takiej sytuacji poranek może okazać się ciężki. Oczy już po wstaniu z łóżka będą piec, staną się mocno podrażnione i zaczną łzawić. Źle zaaplikowany krem pod oczy może też doprowadzić do opuchnięcia powiek.

Kiedy należy zacząć korzystać z kosmetyków pod oczy?

Ile jest kobiet, tyle jest opinii. Kosmetolodzy i kosmetyczki są jedna zgodni w tym, że z kremu pod oczy należałoby zacząć korzystać już po ukończeniu dwudziestego roku życia. Od tego momentu skóra zaczyna się powoli starzeć. Jeśli odpowiednio wcześnie się o nią nie zadba, bardzo szybko będą pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki. A tego raczej nikt nie chce.

Młode kobiety i dziewczyny mogą jednak zastąpić zwykłe kremy lżejszymi żelami. Te kosmetyki mają zwykle naturalne składy. Wzbogacane są różnymi ziołami i wyciągami z roślin, które wykazują się działaniem regenerującym, nawilżającym i odświeżającym.

Prawidłowa technika aplikacji

Podstawowy błąd polega na nakładaniu kremu na powiekę. W żadnym wypadku nie wolno tego robić. Krem pod oczy powinien trafić pod dolną powiekę i w okolice łuku brwiowego. Po umieszczeniu go na skórze należy zacząć delikatnie go wklepywać. Samymi opuszkami palców trzeba wmasować produkt w okolice oka, uważając na to, by nie przedostał się on do spojówki.

Przy tej aplikacji najważniejsza jest ostrożność. Nie należy się spieszyć, bo właśnie przez ten pośpiech krem pod oczy najczęściej trafia do samego oka lub na powiekę. Sama skóra też zresztą nie lubi intensywnego pocierania, na które może zareagować zaczerwienieniem lub podrażnieniem.

Kremy pod oczy kupisz na Kosmetykizameryki.pl