Wybór lakieru termicznego

Lakiery termiczne ostatnio stają się prawdziwym hitem. Ich delikatne przejście od jaśniejszej barwy przy płytce paznokcia, do ciemniejszej na końcu oraz zmiana na jednolitą barwę pod wpływem zimna czy ciepła stają się coraz bardziej popularne. Jak dobrać odpowiednio lakiery termiczne do siebie?

Jakość – najważniejszy parametr

Przede wszystkim warto zawsze poczytać o danym lakierze, sprawdzić, czy na pewno posiada on dobre opinie. Nawet jeśli manicure wykonujemy u profesjonalnej kosmetyczki warto dopytać, jakimi lakierami się ona posługuje.

Dlaczego jest to istotna informacja? Otóż te gorsze lakiery niestety czasem nie przechodzą zbyt płynnie i nie zmieniają ciekawie barw. Czasami powstaje bez mała prosta linia pomiędzy ciemniejszą a jaśniejszą barwą lakieru. Dobrej jakości lakiery z kolei zmieniają się bardzo płynnie pod wpływem temperatury, tworząc niepowtarzalny efekt french manicure.

Barwa lakieru termicznego a praca

No właśnie – wielu nam podobają się modne dzisiaj ostre barwy i kontrastowe łączenia. Często szczególnie stosuje się dość drapieżne kolory jak połączenie czerni z czerwienią czy też granatu z żółcią. Wygląda to bardzo efektownie, niemniej jednak nie pasuje do wielu prac.

Co zaś możemy innego wybrać? Warto wiedzieć, że przede wszystkim mamy możliwość wybrania innych opcji kolorystycznych. Można np. zainwestować w różne odcienie pasteli. Ciekawą opcją jest także położenie takiego lakieru tylko na jednym albo dwóch palcach np. na palcu serdecznym w połączeniu z kciukiem.

Lakiery termiczne i garderoba

Oczywiście trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że lakier termiczny standardowo występuje w formie hybrydowej. Co to oznacza? Otóż jest to manicure hybrydowy – wykonujemy go za pomocą specjalnej lampy UV. Taki manicure trzyma się na paznokciach naprawdę długo, do czterech tygodni i jest odporny oraz wytrzymały.

Jak zatem widać, manicure wykonany za pomocą lakierów termicznych będzie z nami przynajmniej przez dwa tygodnie. Zatem barwa lakieru musi komponować się jakoś z naszymi strojami. Dobrze jest także dopasować lakier do naszej osobowości, charakteru. Przykładowo osoby spokojne, nie przepadające za szaleństwami, ubierające się dość klasycznie, będą lepiej się prezentowały w pastelowych barwach.