Domowe wzorniki do paznokci

Wzorniki do paznokci zwykle kojarzą się z profesjonalnym salonem kosmetycznym lub ze sklepem z lakierami lub innymi akcesoriami do paznokci. Ale nie do końca tak jest, bo z pomocy wzorników do paznokci może korzystać każdy.

Wzorniki nie tylko dla profesjonalistów

Wiele pań wykonuje manicure i pedicure we własnym zakresie, w zaciszu domu. Z tego też względu wiele z nich posiada niezliczone ilości różnego rodzaju lakierów, kolorów czy zdobień, którymi lubią się bawić i tworzyć dzieła na własnych paznokciach. Wzorniki do paznokci i dla nich będą niezwykle pomocne, ponieważ pomogą uporządkować wszystkie kolory. Samodzielne przygotowanie wzorników do paznokci nie jest trudne, jednak wymaga trochę czasu, tym bardziej, kiedy zależy nam na tym, by wzornik był też odpowiednio opisany. Takie kompleksowe podejście na pewno ułatwi późniejsze odszukiwanie wybranego koloru do paznokci. Co więcej, ćwiczenie na wzornikach zdobień, pozwoli zapamiętać idealny wzór i ułatwi późniejsze jego odtwarzanie. Z koeli dla osób niewprawionych w malowaniu, wzorniki będą doskonałym materiałem szkoleniowym. Korzystanie z tak przygotowanych wzorników jest też świetną zabawą, szczególnie dla tych, którzy lubią wybierać kolor paznokci pod kolor swojej stylizacji.

Jak pomalować wzornik do paznokci?

Kiedy kupimy czyste wzorniki do paznokci, konieczne będzie ich samodzielne pomalowanie na wybrane kolory. I właśnie z tego względu musimy nanieść na nasze „sztuczne tipsy” wybrane lakiery. Samodzielne przygotowanie wzorników jest bardzo podobne w wykonaniu do klasycznego manicure hybrydowego, z tym jednak wyjątkiem, że nie trzeba przygotowywać najpierw płytki paznokcia do zabiegu. Proces przygotowywana wzorników można opisać w kilku prostych krokach.

Przygotowanie wzorników do paznokci krok po kroku

W pierwszej kolejności trzeba dokładnie zmatowić każdy sztuczny paznokieć z wybranego wzornika. Robi się to w identyczny sposób jak na prawdziwych płytkach. Następnie przy pomocy bezpyłowych wacików należy przemyć zmatowiony wzornik cleanerem (odtłuszczenie). Dalej już bezpośrednio maluje się wzorniki lakierami, a każdą nałożoną warstwę utwardza się w lampie UV. Na koniec kolor należy zabezpieczyć klasycznym topem, którego także utwardza się pod lampą.

Wzorniki do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl