Konturowanie to bardzo przydatna technika makijażu, której wiele kobiet wciąż się boi. Znane jest od wielu lat, spopularyzowane przez gwiazdy i ich wizażystów. W ich przypadku często jednak konturowanie stosowane jest w sposób przesadny. Tymczasem można je wykonywać z powodzeniem na co dzień i podkreślać tym samym swoją urodę oraz rysy twarzy.
Po co wykonuje się konturowanie twarzy?
Za pomocą konturowania można modelować rysy twarzy – wysmuklać ją, podkreślać kształt kości policzkowych, optycznie wpływać na wielkość nosa, czoła czy podbródka. To bardzo uniwersalna metoda, która pomoże w kilka lub kilkanaście minut poprawić pewne niedoskonałości.
Dla niektórych codzienne konturowanie twarzy może wydawać się przesadą, ale ono wcale nie musi być bardzo mocne. Kilka umiejętnych pociągnięć pędzlem czy gąbeczką sprawi, że twarz nabierze trójwymiarowego wyglądu i osiągnie prawidłowe proporcje, a także stanie się bardziej wyrazista.
Kosmetyki do konturowania twarzy
W wersji minimalistycznej, do konturowania wystarczy jedynie bronzer, róż, rozświetlacz i najlepiej dwa odpowiednie pędzle. Jeśli chce się mieć pewność, że w kosmetyczce znajdzie się wszystko co niezbędne do wykonania modelowania twarzy, najlepiej wybierać całe palety. Znajdzie się w nich wszystko co potrzebne do konturowania w jednym produkcie.
Istnieją dwie metody modelowania twarzy – na sucho i na mokro. Pierwszy sposób wykonuje się za pomocą kosmetyków pudrowych, zaś drugi – kremowych. Można stosować obie metody i najpierw wykonywać konturowanie na mokro, a potem na sucho. Taki zabieg wzmocni efekt modelowania.
W jaki sposób konturować twarz?
Konturowanie twarzy jest jednym z etapów makijażu. W pierwszym kroku należy ją odpowiednio przygotować poprzez zaaplikowanie podkładu, a następnie ukrycie niedoskonałości za pomocą korektora. Dopiero wówczas można przystąpić do konturowania. Aby optycznie wysmuklić twarz, należy nałożyć ciemniejsze odcienie na partie, które chce się ukryć lub wyszczuplić.
Rozświetlacz zaś nakłada się w miejsca, które chce się podkreślić. Warto zastosować go poniżej brwi nad okiem, by „otworzyć” i powiększyć oko, a także na tak zwany łuk kupidyna, czyli linię górnej wargi z wcięciem na środku. Taki zabieg sprawi, że usta będą się wydawały pełniejsze, zaś ich kontur się wyostrzy.