Masaż klasyczny

Klasyczny masaż w Warszawie – coś, co może być idealnym prezentem pod choinkę. Czego zatem można się spodziewać po takim masażu?

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest to rodzaj masażu, którego celem jest wywołanie uczucia odprężenia, zrelaksowania i poprawy samopoczucia. Po takim masażu człowiek jest odstresowany, uspokojony i wyciszony. Czuje się pełny nowej energii. Na czym więc polega taki masaż? Otóż klasyczny masaż w Warszawie polega na uciskaniu, głaskaniu, ugniataniu poszczególnych partii ciała w celu rozluźnienia spiętych mięśni. Zwykle do takiego masażu wykorzystuje się różnego rodzaju olejki zapachowe, które dodatkowo nawilżają i odżywiają skórę ciała. Dodatkowo na rozluźnienie wpływ ma otoczenie, w którym masaż jest wykonywany. Najczęściej masaż taki wykonuje się w dość zaciemnionym pokoju, rozświetlonym blaskiem świec. W powietrzu zwykle unosi się zapach olejków eterycznych a w tle leci relaksacyjna muzyka. Wszystkie te czynniki wpływają na komfort i dają gwarancję stuprocentowego zrelaksowania.

Masaż w Warszawie – zalecenia i techniki

Do masażu klasycznego nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Warto jednak pamiętać, by na około dwie godziny przed zabiegiem, nie spożywać ciężkostrawnych potraw. Nie należy również wypijać dużej ilości napojów na chwilę przed masażem, ponieważ pełny pęcherz nie będzie pozwalał na całkowite wyłączenie się i zrelaksowanie. Jakie są więc techniki masażu klasycznego?

1. Rozcieranie – polega na tym, że masażysta wykonuje koliste ruchy rękoma. Ruchy te wykonywane są wzdłuż określonej części ciała, na przykład wzdłuż pleców czy nóg. Masaż wykonuje się na bazie olejków więc nie ma tutaj mowy o obtarciach czy uszkodzeniach naskórka. Wręcz przeciwnie – skóra dzięki takiemu dotykowi stanie się sprężysta i gładka.

2. Ugniatanie – najczęściej stosowana technika masażu klasycznego. Zwykle zajmuje około czterdziestu procent czasu całego zabiegu. Technika ta polega na chwytaniu mięśni i odciągnięciu ich od części kostnej. Pozwala to uelastycznić mięśnie i ścięgna. Niekiedy takie ugniatanie może być bolesne, zwłaszcza gdy ciało było mocno spięte i zestresowane. Jednak nie należy się obawiać, prawidłowo wykonany sprawi, że odczuje się nieprawdopodobną ulgę.

3. Głaskanie – wykonuje się zarówno na początku, jak i na końcu całej sesji. Głaskanie początkowo ma na celu przygotowanie ciała do bardziej ekspresywnego dotyku, by na końcu dać ukojenie i pełne zrelaksowanie.

Masaż jest czymś, co przynosi ulgę i daje dużo satysfakcji. Warto taki prezent sprawić najbliższym lub samemu sobie. W końcu o własne ciało trzeba dbać na każdym kroku.