Żel do paznokci – jaki wybrać?

Efekt żelowej stylizacji paznokci często zależy od jakości preparatów wykorzystanych podczas przeprowadzania zabiegu. Jednym z tych najważniejszych kosmetyków jest oczywiście żel do paznokci. Jak go zatem wybrać, aby ułatwić i umożliwić sobie wykonanie przepięknego i trwałego manicure’u?

Jakość lakieru uzależniona od konsystencji

Przeglądając dostępne na rynku żele przeznaczone do przedłużania paznokci, szybko można dostrzec, że różnią się one od siebie przede wszystkim konsystencją. Niektóre są niesamowicie gęste, inne z kolei tak rzadkie, że przy braku wprawy potrafią błyskawicznie wylać się na skórki otaczające płytkę. Jaką konsystencję powinien mieć zatem dobry żel?

To zależy od tego, w jaki sposób będzie on wykorzystywany. Żele przeznaczone do pokrywania tipsów powinny być stosunkowo rzadkie, a te stosowane w celu przedłużania paznokci muszą charakteryzować się gęstą konsystencją. Technika sama decyduje o strukturze produktu.

Idealny żel do paznokci dla osób początkujących

Panie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stylizacją paznokci, powinny w pełni zadowolić się działaniem i właściwościami żeli jednofazowych. Nie są one ani zbyt gęste, ani zbyt rzadkie. Bardzo łatwo można je nanieść na płytkę, równomiernie ją pokrywając. Żele jednofazowe są też stosunkowo tanie, a może być to dodatkowa zaleta dla kobiet, które nie zamierzają z nich zbyt często korzystać.

Nie należy jednak przesadnie kierować się ceną produktów. Najtańsze żele do paznokci mają zwykle kiepską jakość, przez co są nietrwałe i szybko wysychają. Za dobry produkt trzeba zapłacić przynajmniej kilkadziesiąt złotych. W przeciwnym wypadku jedynie utrudni on pracę i na pewno nie da właściwych efektów.

Prawidłowy sposób użytkowania

Nawet najlepszy żel do paznokci może błyskawicznie stracić swoją wysoką jakość, jeżeli będzie niewłaściwie użytkowany albo niewłaściwie przechowywany. Tego typu produkty są bardzo wrażliwe na zmiany otoczenia. W szczególności zmiany temperatury mogą niekorzystnie wpływać na ich konsystencję i ogólną jakość.

W niskich temperaturach żele ulegają stwardnieniu i stają się gęstsze, a przy tych wyższych rozrzedzają się i zmieniają konsystencję na niemalże płynną. Należy na to uważać.

Żel do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl.