Poznać alergię

Wiosna i jesień to często okresy, w których to nagle pojawiają się przeróżne dolegliwości. Czasem to jest katar, innym razem wysypka. Czasem z kolei mamy ataki kichania, uczucie niedrożności nosa. To wszystko są objawy, które zdecydowanie należy przebadać, ponieważ mogą świadczyć o alergii.

Alergia – co to jest?

Alergia jest to stan, w którym nasz układ odpornościowy reaguje nadmiernie na pewne czynniki. Jakie? Tu alergenów można wymienić naprawdę wiele – praktycznie bowiem wszystko może nas uczulić. Wśród alergenów wziewnych najbardziej popularne są pyłki, sierść – w szczególności kota i psa oraz kurz. Wśród alergenów pokarmowych wymienić zaś możemy orzechy, mleko, czekoladę, cytrusy. Jednak należy stanowczo podkreślić, że są to jedynie najczęstsze substancje, na jakie możemy mieć alergię. W praktyce bowiem może to być naprawdę wszystko.

Alergia – objawy

Jakie są objawy alergii? Przeróżne. Przede wszystkim może to być katar, kichanie oraz inne objawy ze strony układu oddechowego. to jednak nie wszystko. Alergia bowiem może także objawić się w postaci swędzącej wysypki, szczególnie na zgięciach łokci i kolan. Pamiętać jednak należy, że to są tylko popularne objawy – alergia może mieć wiele różnych masek.

Jak rozpoznać alergię?

Co zrobić, kiedy zauważymy u siebie występowanie objawów podobnych do alergii? Oczywiście musimy udać się do odpowiedniego lekarza – alergologa. On oceni, czy rzeczywiście dane objawy mogą być wynikiem alergii oraz zaleci testy na alergię. Co to jest? Są to specjalne testy, całkowicie nieinwazyjne, dzięki którym możemy szybko określić, na co jesteśmy uczuleni.

Testy alergologiczne – dlaczego tak polecane?

Dlaczego akurat zalecane jest wykonanie testów na alergię a nie żadnego innego testu? Otóż możemy oczywiście stopniowo eliminować produkty, jednak w ten sposób jedynie odkryjemy część rzeczy o ile cokolwiek. Trudno bowiem wyeliminować z naszego toczenia np. kurz. A trzeba tu wspomnieć o tym, że rzadko kiedy mamy alergię tylko na jedną rzecz. Częściej jest ich kilka. Poza tym taka metoda eliminacji zajmuje bardzo dużo czasu.

Testy alergiczne Warszawa

Dlatego też znacznie sensowniej jest wykonać testy na alergię. Lekarz dokładnie nam powie, w jakie sposób trzeba się do nich przygotować oraz gdzie możemy je wykonać. W tak dużym mieście jak Warszawa, która ma wielu znakomitych lekarzy czy w innych większych miastach na pewno nie będzie żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniej placówki. Zadbaj zatem o swoje zdrowie i wykonaj testy alergiczne, jeśli przypuszczasz alergię.

Źródło artykułu: http://derm-est.pl/alergologia/